Місцеві бюджети Буковини за сім місяців 2020 року отримали понад 187,5 млн. гривень плати за землю – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Відтак, 134,5 млн. грн. земельного податку – внесок до казни юридичними особами. Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю більше 51 млн. грн..
Зі свого боку податківці зазначають, плата за землю – це місцевий податок, що входить до складу податку на майно та включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.
Також акцентують, буковинцям слід пам’ятати, кінцевий термін сплати податку за 2019 рік землевласниками та землекористувачами – 28 серпня 2020 року.
Та підкреслюють, податок необхідно сплатити в законодавчо встановлені терміни, адже порушення термінів сплати спричиняє застосування штрафних санкцій та нарахування пені. Так, при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
ДПС Буковини: Податковий календар! Вчасно сплатіть податки!
Пʼятниця, 28 серпня 2020.
Останній день сплати:
– ЄСВ гірничими підприємствами за липень;
– ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень;
– військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень;
– ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за липень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки.
Понеділок, 31 серпня 2020.
Останній день сплати:
– авансового внеску з туристичного збору за серпень платниками, які сплачують туристичний збір авансами щомісяця;
– плати за землю за липень;
– податку на додану вартість за липень;
– акцизного податку за липень;
Рентної плати за:
– користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
– користування радіочастотним ресурсом України;
– транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;
– транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.