За порушення акцизного законодавства суб’єкти господарювання сплатять 6,4 млн. грн. штрафів

Управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Чернівецькій області проведено 198 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інших підакцизних товарів. За результатами проведених перевірок та інших заходів, застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 5 млн. грн.

Окрім того, на підставі матеріалів правоохоронних органів за порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 0,1 млн. грн. – вилучено 21 ліцензію.

Найбільш типовими порушеннями, які були встановлені під час контрольно – перевірочних заходів були: роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 105 випадків на суму 1,2 млн. грн.; роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 47 випадків на суму 0,6 млн. грн.; зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 20 випадків на суму понад 0,3 млн. грн.; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 27 випадків на суму 0,5 млн. грн.; роздрібна торгівля пальним без наявності відповідної ліцензії – 4 випадки на суму 1,0 млн. грн.

Крім того, за порушення платіжної та звітної дисципліни суб‘єктами господарювання, які здійснюють діяльність в сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами застосовано штрафних санкцій на суму понад 0,1 млн. грн. За порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, несплати узгодженої суми грошового зобов‘язання та неподання/несвоєчасне подання декларацій акцизного податку до суб‘єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сфері реалізації пального застосовано 1,2 млн. грн. штрафних санкцій.

 

ДПС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ)

Важливо для платників: З 1 січня 2020 року зросте розмір мінімальної зарплати (4723 грн), а отже зміниться мінімальна сума ЄСВ.

Мінімальний страховий внесок з ЄСВ за місяць у 2020 році становитиме 4723 х 22% = 1039,06 грн, у 2019 році він становить 4173 х 22% = 918,06 грн.

Чи звільняється від сплати єдиного внеску ФОП на загальній системі оподаткування, яка є пенсіонером за віком?

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, яка отримує пенсію за віком, повинна нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах. Винятків та пільг для зазначеної категорії фізичних осіб чинним законодавством не передбачено.

Який розмір єдиного внеску нараховується ФОП на суму заробітної плати працівників-інвалідів?

Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ставка 8,41 відс. визначеної бази нарахування ЄВ для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.

Таким чином, вказана пільга не розповсюджується на фізичних осіб – підприємців, які використовують працю найманих працівників-інвалідів. Іншого Законом №2464-VIне передбачено.

Чи звільняються ФОП платники єдиного податку від сплати єдиного внеску на час відпустки та за період хвороби?

Фізичні особи – підприємці на спрощеній системі оподаткування першої чи другої групи, на час відпустки, а також за період хвороби залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, та мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні.

Яким чином роботодавець розраховує єдиний внесок, якщо найманий працівник працює неповний робочий день та отримує заробітну плату менше мінімальної?
Роботодавець розраховує суму єдиного внеску, як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки єдиного внеску незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру

Яким чином роботодавець нараховує єдиний внесок, якщо найманий працівник відпрацював неповний місяць та звільнився?

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру, але не менше мінімального розміру ЄСВ.