Цивільна відповідальність за невиконання зобов’язань щодо сплати пайової участі

Сторожинецькою місцевою прокуратурою вживаються заходи представницького характеру, спрямовані на відшкодування збитків, завданих невиконанням зобов’язання щодо сплати пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Глибока.

Статтею 131-1 Конституції України на прокуратуру України покладається функція представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом. Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

За результатами проведеної роботи встановлено, що ряд суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в смт. Глибока, ухилилися від сплати пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Глибока.

Сторожинецькою місцевою прокуратурою впродовж поточного року зібрано матеріали та скеровано до Господарського суду Чернівецької області 2 позовні заяви про стягнення із 2-х приватних підприємців збитків, завданих невиконанням зобов’язання щодо сплати пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури смт. Глибока на загальну суму 44 тис грн.

Після розгляду Господарським судом Чернівецької області даних позовів вищевказані кошти надійдуть до Глибоцької ОТГ для розвитку інфраструктури громади.

 

Перший заступник керівника

Сторожинецької місцевої прокуратури                              

молодший радник юстиції                                                            О.Мельничук