Історія села мовою експозицій промовляє, – музею у Старому Вовчинці виповнилося 60

Такого ж осіннього дня – 17 листопада 1957 року у селі Старий Вовчинець на Глибоччині уперше відчинились двері сільського музею. Тоді біля витоків цієї події стояв молодий учитель історії місцевої школи Іван Топало. Саме завдяки його ентузіазму і старанням разом з іншими колегами-педагогами та учнями було зібрано і розміщено експозицію із 100 експонатів в одній із шкільних кімнат.

За 60 років, що минули від тоді, музей набув статусу краєзнавчого. У 24 залах виставлено понад 8 тисяч експонатів із історії села. Є тут і унікальна експозиція, в якій зібрано більше 3 тисяч пасхальних писанок майтринь Старого Вовчинця, навколишніх сіл, а також із сусідньої Румунії.

З нагоди ювілею музею у актовій залі Старововчинецького ліцею відбулися урочистості, у яких взяли участь представники громадськості села, почесні гості, зокрема голови райдержадміністрації і райради Георгій Придій та Петро Панчук, начальник управління культури та директор Департаменту освіти і науки ОДА Віра Кітайгородська та Оксана Палійчук, начальник управління освіти РДА Василь Барарюк, голова «Просвіти» Глибоцького району Олександра Приходько-Возняк. Всі вони із щирими словами вдячності і поваги згадували Івана Касіяновича Топала (світла йому пам’ять ) – багаторічного директора музею. Нині його добру справу гідно продовжують теперешній директор музейного закладу Ольга Вінтоник, педагоги і учні ліцею. Не залишається музей поза увагою і сільського голови Петра Остафійчука.

Додамо, що за 60 літ музей із великим інтересом оглянули десятки тисяч відвідувач не лише із району й області, а й багатьох куточків України, цілого ряду зарубіжних країн, у тому числі Румунії, Угорщини, Польщи, Чехії, Росії, Білорусі, США, Канади, Аргентини та Німеччини.

Відрадно, що з вересня 2016 року музей носить ім’я І.К.Топала.