Християни східного обряду святкують Благовіщення

Християни східного обряду 7 квітня святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з головних свят у православному календарі.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Свято відзначається ще з IV століття і присвячене події, про яку розповідається в Євангелії апостолом Лукою. Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Слова архангела були першою благою вістю не лише для Діви Марії, а й для всього людства після його гріхопадіння, тобто від часів Адама та Єви.

Церква навчає, що Пресвята Марія не просто дізналася, що у неї буде дитя, а й дала на це згоду, і саме в момент промовляння нею слів: «Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм» і відбулося диво непорочного зачаття.

На Благовіщення тим, хто поститься, дозволяється їсти рибу. Люди несли цього дня до храму насіння, щоб освятити його для майбутнього садіння, бо вважалося, що на Благовіщення Бог землю благословляє.

В Україні споконвіку на Благовіщення збиралися сільські громади на віча, під час яких вирішували, хто й коли оброблятиме ниви вдовам і сиротам. А ще існував звичай: першу весняну оранку починали у тих родинах, де не було господаря. Виконували цю нагальну працю за допомогою толоки, тобто колективно і без оплати. А ще цього дня існував звичай випускати з кліток на волю пташок.

Що не можна робити на Благовіщення

На Благовіщення запроваджено дуже багато заборон, так як це шановане і велике свято. У народі стверджують, що цього дня земля відпочиває, тому в жодному випадку не можна її торкатися. За повір’ям, у це велике свято птахи навіть не в’ють свої гнізда, повідомляє 24 канал.

Однак, є легенда, що єдина зозуля не прислухалась до цього правила та не святкувала Благовіщення. Вона почала вити гніздо, тож за це її покарав Бог. Дотепер вона немає власного гнізда, а свої яйця підкидає у гнізда інших птахів.

На Благовіщення суворо заборонено працювати й займатись хатніми справами. Особливо не дозволяється шити, прясти та в’язати. Вважають, якщо знехтувати цими заборонами, то можна позбавити себе щастя.

У цей великий день не можна ображатись, сваритись та лаятись.

Не варто на Благовіщення ходити у ліс. Вірять, що у цей час прокидаються від сплячки усі змії, жаби та вужі, тож краще не наражати себе на небезпеку.

Не зичте нікому грошей на Благовіщення, але якщо у вас попросять милостиню, то обов’язково подайте.

Утримайтесь від вечірок і гучних святкувань сьогодні. Також, краще не вживати алкоголь і не палити.

Дівчатам забороняється підстригати та фарбувати волосся.