Як отримати другий закордонний паспорт

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що дозволяє перетинати державний кордон громадянам України. Також він дозволяє підтвердити громадянство України особам, які виїхали з України до інших країн на постійне місце проживання.

Термін дії закордонного паспорту для неповнолітніх осіб до 16 років складає 4 роки, для осіб старше 16 років – 10 років.

Другий паспорт громадянина України необхідний особам, які часто виїжджають за кордон до країн з візовим режимом перетину кордону або тим, хто є власниками закордонних паспортів, що не містять безконтактний електронний носій, для поїздок до країни безвізової зони.

Другий закордонний паспорт оформляється незалежно від віку отримувача зазначеної адмінпослуги за його особистою заявою або заявою його законних представників (батьків або опікунів). При цьому до пакету обов’язкових документів додається раніше оформлений паспорт громадянина для виїзду за кордон.

Оформлення другого паспорта громадянина України для виїзду за кордон можливе лише за наявності діючого закордонного паспорта. Громадянин України не може мати більше двох діючих закордонних паспортів.

Більше інформації щодо умов оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дивіться тут: https://bit.ly/2TVgCeb .

Управління ДМС у

Чернівецькій області