Легендарному музиканту гурту «Genesis» Філу Клінзу 68 років

 

 

Філ Коллінз (англ. Phil Collins, повне ім’я – Філіп Девід Чарльз Коллінз, англ. Philip David Charles Collins) народився 30 січня 1951 року в Лондоні. Захоплення музикою проявилося в його житті з самого дитинства, а свою співочу кар’єру він почав в лондонських мюзиклах як співаючого актора.

У 1970 році Філ був прийнятий до складу щойно організованої групи «Genesis» в якості ударника, а в 1974 році став її вокалістом.

У 1981 році він почав кар’єру сольного співака. Перший же випущений їм сингл «In the Air Tonight» посів друге місце в хіт-параді (надалі ця пісня стала свого роду візитною карткою Коллінза), а його перший альбом «Face Value» став більш популярним, ніж альбоми групи, в складі якої він почав своє творче життя. З 1984 по 1990 роки 13 його композицій займали верхні рядки хіт-парадів, а всі альбоми продавалися з великим успіхом.

З 1981 року продано більше ста мільйонів копій сольних записів Філа Коллінза. 7 раз він отримував премію Греммі і один раз – Оскар. У 1990 році здійснив світове турне, за 9 місяців давши 127 концертів в 16 країнах. Також знімався у фільмах, найвідомішим з яких був «Бастер» (1988).У 2011 році Філ оголосив про завершення своєї музичної кар’єри, щоб повністю присвятити себе сім’ї. Також він відомий своєю благодійною діяльністю, за яку отримав звання лейтенанта і Орден Королеви Вікторії. Восени 2016 року Філ Коллінз оголосив про своє повернення на сцену – влітку 2017 року його дав кілька концертів в Лондоні, Кельні і Парижі в рамках концертного туру. І сьогодні продовжує свою творчу діяльність.