Показники кров’яного тиску в різному віці! Простеж, не впусти момент

На жаль, однією з найпоширеніших скарг на здоров’я є підвищений або знижений артеріальний тиск. Така патологія сильно впливає на самопочуття і, як наслідок, настрій людини.

При вимірюванні артеріального тиску враховують такі показники. Систолічний АТ – верхня межа, яка дозволяє визначити силу тиску під час викиду крові. Діастолічний АТ – нижня межа, яка свідчить про стан кровоносних судин в паузі між скороченнями серця.

Артеріальний тиск людини

Нормою артеріального тиску у дорослих прийнято вважати значення 120/80 мм рт. ст. Але всі ми унікальні, а тому не слід покладатися виключно на цей числовий показник. Щоб дізнатися, яке артеріальний тиск вважається нормою в певному віковому періоді, досить скористатися нашими зручними таблицями.

З наведених вище таблиць видно, що чим старша людина, тим вище нормативні показники артеріального тиску. Цей факт пов’язаний з віковими змінами в роботі серцево-судинної системи

Якщо ти відчуваєш часті нездужання і вважаєш, що всьому виною перепади артеріального тиску, тобі рекомендується вести спеціальний щоденник. У ньому необхідно щодня робити записи про зміни показників тиску. Після закінчення місяця слід звернутися до лікаря і показати йому свої спостереження.