В Глибоцькому ліцеї реалізується проект Австрійської Агенції Розвитку

8 серпня  в приміщенні актової зали Глибоцького ліцею відбулися збори активних мешканців Глибоцької громади з метою створення громадської організації «Простір розвитку громад», відповідальної за реалізацію проекту Австрійської Агенції Розвитку та Програми Розвитку ООН «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». У зборах взяла участь координатор проекту пані Наталя Белюкіна, яка розповіла про перспективи реалізації проекту.

У 2018 році в результаті успішної реалізації проекту «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської’ областей» було прийнято рішення про виділення додаткових грантів на підтримку ініціатив місцевих сільських громад. Громадам, що увійшли до резервного списку було запропоновано підтвердити свою зацікавленість щодо участі в Проекті.

В результаті 9 громад з резервного списку підтвердили свою зацікавленість, про що надіслали письмове підтвердження до обласного підрозділу впровадження проекту та оновили подану заявку на участь у проекті.

Глибоцька ОТГ в числі 6 громад Чернівецької області була відібрана для участі у проекті,  про що 31 липня 2018 року було підписано протокол між ПРООН та Чернівецькою ОДА.
Працівники проекту здійснили візити до громад, в тому числі безпосередньо на об’єкти, що пропонуються для відновлення або покращення в рамках запропонованих мікро-проектів, а також провели зустрічі з представниками місцевих органів влади та активними представниками громад, обговорили можливі обсяги роботи та можливість забезпечення співфінансування мікро- проектів з боку громади. За результати аналізу та рекомендацій в Глибоцькій ОТГ був відібраний Глибоцький ліцей.
Глибоцька ОТГ зможе реалізувати в рамках вищезазначеного Проекту мікропроект, спрямований на покращення стану енергозбереження в Глибоцькому ліцеї (заміна вікон та дверей на металопластикові ).

Загальна вартість проекту складати 12 800 ЕВРО, з яких 50 % є грант ПРООН, а саме 6400 ЕВРО в гривневому еквіваленті на час затвердження мікро-проекту, 5% від вартості проекту – це внесок громади та 45% – внесок місцевого бюджету. У разі, якщо проект буде дорожчім за 12 800 ЕВРО ПРООН надає грант на реалізацію проекту в розмірі 6 400 ЕВРО. Решту фінансування забезпечує громада (5 % від вартості мікро – проекту або більше) та місцеві органи влади.
Доречі, через громадську організацію «Простір розвитку громад» у перспективі можлива реалізація інших проектів.