Всесвітній День рок-н-ролу

Всесвітній день рок-н-ролу (World Rock-n-roll Day) – свято однодумців, для яких рок-н-рол став не тільки музикою, а стилем і способом життя.  Свято відзначається щорічно 13 квітня, хоча історична подія, яке послужило основою для свята, відбулося днем ​​раніше: 12 апреля 1954 Білл Хейлі (Bill Haley) записав сингл «Rock Around The Clock», що став знаковим в новому музичному напрямку, яке швидко подолало кордони США і поширилося по країнах і континентах, кинувши виклик суспільству і традиціям.

Поряд з офіційною музикою, в Америці жила і зовсім інша – гучна, ритмічна, повна життя – ритм-енд-блюз. Одного вечора диск-жокей радіостанції Клівленда Алан Фрід узяв на себе сміливість «прокрутити» в ефірі записи в стилі ритм-енд-блюзу. А щоб не шокувати «білу» публіку, придумав йому іншу назву – «рок-н-рол». Завдяки Алану Фріду, замаскований ритм-енд-блюз зазвучав в повну силу, ставши доступним всім, незалежно від кольору шкіри. Першою зіркою рок-н-ролу серед білих виконавців став співак гітарист Білл Хейлі.

Його коктейль з ритм-енд-блюзу, кантрі і вуличного сленгу мав приголомшливий успіх. Серед засновників напряму був і легендарний Елвіс Преслі, який став кумиром підлітків і молоді. Його стиль одягу, манери і рухи ставали прикладом для наслідування. На початку 1960-х з’явився новий стиль в рок-н-ролі – поп-рок. Четвірка Ліверпуля своїми композиціями запустила в світ епідемію «бітломанії».

У 1964 році з’явилися «Rolling Stones», що відрізнялися швидким, потужним і технічним звуком. В 1970-е годы родился психоделический рок, яркими представителями которого явились группы «Pink Floyd», «Deep Purple», «Led Zeppelin», «Black Sabbath».

Це десятиліття вважають золотою епохою в розвитку рок-культури. Сьогодні рок-музика має безліч напрямків: від легкого танцювального рок-н-ролу до брутального агресивного грайндкора.

Кінець сімдесятих ознаменувався появою панк-року ( «паскудної рок»). Спрощена музична схема вивела на перший план вокал і тексти. У них часто зустрічалася критика уряду, політики, багатих верств суспільства. На хвилі панку злетіли групи «Sex Pistols», «The Clash», «Stooges», Іггі Поп. У 1980-х роках з’явився жіночий рок, а в практичні 1990-і найяскравішим рок-н-рольщик був Курт Кобейн і його група «Nirvana».

Сьогодні рок-музика має безліч напрямків: від легкого танцювального рок-н-ролу до брутального агресивного грайндкора. Тексти пісень варіюють від невимушеного і жартівливого до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється поп-музиці, хоча явної кордону між поняттями «рок» і «поп» не існує. Багато музичні явища балансують на межі між ними.