У відкритті Йорданештської школи взяли участь чотири міністри

Сьогодні, 11 січня 2018 року, у селі Йорданешти відкрили нову школу. В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь Міністри закордонних справ України Павло Клімкін та Румунії Теодор Мелешкану, а також Міністри освіти цих країн Лілія Гриневич і Лівіу Марьян Поп.

Також на заході були присутні Надзвичайний та повноважний посол України в Румунії Олександр Баньков, Надзвичайний та повноважний посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану, народні депутати України Григорій Тіміш та Іван Рибак, очільники Чернівецької області  та Глибоцького району, сільські голови, мешканці села Йорданешти, керівники закладів освіти району.

На початку урочистостей учні школи виконали колядки українською та румунською мовами та за народною традицією вручили посадовцям калачі. Після цього по черзі виконали гімн України та  гімн Румунії. За народною традицією, вручили посадовцям калачі та  виступили з короткими промовами.

«Для нас кожен українець, кожен громадянин України, кожна дитина незалежно від її національності, незалежно від рідної мови, є дуже цінною. І ми сподіваємося, що ті діти, які будуть тут вчитися, ті молоді люди, які вийдуть звідси з повною середньою загальною освітою, отримають всю палітру можливостей для самореалізації. І вони зможуть тішитися своїм культурним надбанням, своєю рідною мовою, і при цьому чудово володіти державною мовою і мати можливість сповнити всі свої мрії у своїй рідній країні» , – сказала на відкритті Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що в будівництво школи було вкладено 44 млн. грн., зокрема з Державного фонду регіонального розвитку 36 млн. грн.

Як зазначив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, наша держава та Румунія тісно співпрацюють у питаннях освіти своїх національних громад, і надалі ця співпраця та дружні відносини між країнами лише зміцнюватимуться.

Після офійної частини було вручено ключ від нового навчального закладу директору школи Флорі Шапці та урочисто перерізано символічну стрічку.