Мова має значення! Через те, що власниця магазину спілкувалася з клієнтом державною мовою, а не румунською, у селі Багринівка спалили магазин

До редакції Глибока.INFO звернулася мешканка села Багринівка Кам’янецької територіальної громади з криком душі та з розпачем. Як розказала Мар’яна Чорней, після неприємного інциденту її чоловіка Михайла з молодим хлопцем у магазині, він накинувся з претензіями – чому він розмовляє українською мовою, а не румунською, адже на його думку село Багринівка – то є територія Румунії і взагалі має забиратися з села бо чоловік не місцевий та не розмовляє румунсько мовою і пообіцяв спалити крамницю (що і зробив вночі на 4-те червня) та погрожував спалити і помешкання сім’ї Чорней. Як розповіла Мар’яна Чорней, після того як кривдника затримала поліція та поспілкувалася з ним, молодика відпустили на всі чотири сторони. Тож пані Мар’яна побоюється за подальші дії палія та те, що він може втекти за межі України і не понести справедливе покарання.

Але як наголосила пані Маряна: “багато людей пропонували допомогу, це дуже зворушливо. І ми дуже вдячні всім, хто підходив, питав чим допомогти, просто співчував.”

(І це не перший прояв сепаратизму у цьому селі. Ще 7-го лютого 2019 року священик, який служить у Багинівці, на сходах районної адміністрації вже погрожував зробити АТО на Буковині).  Висновки напевно не зроблені!

А це офіційна версія працівників ДСНС:

 «Попередня причина – підпал невідомою особою. Іде слідство. Орієнтовно о 00 год. 30 хв. невідомий розбив вікно, потрапив в середину магазину та підпалив склад. Після чого пожежа розповсюдилася по приміщеннях будівлі. Винну особу розшукують. Матеріальні збитки встановлюють.»

фото надані службою ДСНС та власницею крамниці:

світлини Маряни Чорней:

 

14 коментарів

 • Тодор

  Це брехня, Мар’яна Чорней та її чоловік порушують неодноразово коменданську годину працюють до 23:00 – 00:00 год. продасть алкогольні напої на розлив без ліцензії , а конфлікт виник із місцевим жителем не через мову. Чоловік Мар’яна Чорней неодноразово погрожує всім хто йому не подобається. Перш ніж писати статтю перевірте інформацію.

   • Не ваше діло

    І куди піти з вашою румунською мовою а?кругом говорять українською з одного боку села і з іншого боку.патріоти румунської мови??валіть нафіг з України тоді….. якщо Багринівка це Румунія то чого вона знаходиться на території України???і директор школи не правий якщо він закриває українські класи то чого вчителя майже всі говорять на український мові??? одним словом бардак

 • Справедливий

  В чому полягає інтерес так званого засобу мас-медія Глибока-інфо, розповсюдженням неперевіреної інформації та й ще такого змісту? Є офiційно підтвердженна підозра? Хто тут підписант цієї статті, де так званий редактор? І взагалі, не бачу тут відомостей про законність статусу засобу мас-медія цього портал типу видання. Правлохоронним органам слід перевірити законеість таких видань.

 • Wwwww

  Ще не бачила ніколи щоб магазин працював пізніше 22:00, не треба брехати!!! Ви перевіряли чи є у них ліцензія ????? у них хороша порядна сім‘я, люди які старались хоча б щось зробити для інших людей, ніколи не бманювали, завжди свіжі продукти, люди в яких є совість. Буду бачити де тепер люди з села будуть купувати продукти. 100% у інших магазинах в селі піднімуть ціни.
  Ті хто хоча б щось погане кажуть про сім‘ю продавця магазина який згорів, бажаю вам ніколи не відчути такого горя, якого відчула ця сім‘я.
  І дійсно багато людей з села проти української мови, навіть у школі деректор закриває українські класи.
  Прикро що деякі люди не розуміють що відбувається в країні, що молоді хлопці вмирають заради нашої мови та культури. Але українська мова та культура завжди була і буде.
  Слава Україні!!!!!!!

  • освальд

   Про антиукраїнські настрої які прививаються молоді зі школи, російські програми і свята в Румунській школі, повне витиснення українських класів і не згідних з системою як українськомовних так і Румуномовних вчителів теж було б не погано згадати. Варто лише звернути увагу на сторінки керівництва в соцмережах…
   Багато знайомих яким доводилось працювати або жити якийсь час в цьому селі мають не найкращі спогади..
   Хотілося б щоб це була “зрадонька” але, нажаль, малоймовірно
   Злочин лише частково привідкрив завісу “толерантних” і “доброзичливих” дорослих які виростили не одне покоління на своїх нездорових цінностях

   P.S оцінювання розумової здатності автора не є компетентним, як і виставлені діагнози)

 • Морфій

  Цікаво чи розпал міжнаціонального конфлікту є актуальними даний час? Логіка статті-абсурд. А ля: «кляті сєпари, вони скрізь!Зрадонька,зрадонька!!!!!». Тобто за період 10-ти років роботи, магазин ніхто не підпалив. І навіть більше скажу, цей магазин відвідували більшість в цьому селі. Хвалили його власника з асортимент і якість продукції.
  Треба,спокійно, дочекатись результату слідства і покарати винного. А не розганяти зрадоньку.
  Чувак який висловив СВОЮ окрему (максимально дибільну)думку – дурень. Такий самий дурень автор статті який форсить міжнаціональний конфлікт для особистих цілей.
  Слава Україні !

 • Anonim

  Ви де знаходитесь люди добрі в Україні а тупий вирродок який це зробив буде відповідати власники прекрасна порядочна сіммя побачу виродка поломлю руки якшо наша поліція його не даст условний срок як мінімум 5 років.

 • Маряна

  В ту ніч, коли я стояла і дивилася як догорає магазин, я тримала в руках телефон, де було повідомлення від сина. Він написав мені “Надобраніч”. Це означало, що живий. Решта не мало значення. Я була спокійна. Моя дитина на даний момент жива. Дякую всім за підтримку, але ви не можете втішити мене більше, ніж це коротке повідомлення від сина.

 • teodora

  В нашому селі Багринівка завжди відбувається такі бардак як зі сторони церкви так і зі сторони влади

 • teodora

  а за мову то краще мовчати,всі сидять і осуджають людей які говорять по українськи а самі дуже правильні Ромуни без однієї букви,всіх на війну нехай вують а то повтікали по Франціям і сидеть тішаться що машини по принаняли і позакривали по гаражах.і радуються як їм повизло що війна почалась. за наше село взагалі немає кому взятить і зробити порядок

 • Олександра

  Пропоную власникам магазину написати ще заяви до СБУ.
  Сепаратизм – це їхній профіль.
  Не спускайте з рук винуватцеві, бо непокаране зло повертається ще сильнішим.
  Якщо не буде відповідної реакції від місцевих правоохоронців – йдіть далі. До столиці.
  Не прощайте! Не толеруйте!
  Воєнний час в країні, а всяка шушвара голови підіймає. Отже, має бути покарана за законами воєнного часу.
  І якщо в селі румуни не засудять такий вчинок з боку їхнього односельця – то це буде свідченням їхніх сепаратиських настроїв. І священника, і директора школи, і всіх інших.
  А Багринівка – це Україна! Слава Україні!

Коментарі закриті