Українських підприємців попередили про штрафи за відмову приймати платіжні картки

«Вибачте, термінал не працює»: який штраф загрожує за цю фразу

Податкова та Держпродспоживслужба повідомили про системні скарги громадян на те, що продавці та працівники сфери громадського харчування відмовляють у безготівковому розрахунку через термінали.

Це — порушення закону, що обмежує права споживача, і за це передбачено штраф до 8,5 тисяч гривень не лише для підприємця, а й для співробітника, який відмовляється приймати картку.

 Відповідальність за відмову у безготівковому розрахунку

штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 8 тисяч 500 гривень – для суб’єктів господарювання;

штраф у розмірі від 2 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 34 до 85 гривень – на осіб, які здійснюють розрахункові операції;

штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 85-170 гривень – на посадових осіб.

Хто може відмовити у розрахунку карткою

Постановою КМУ від 29.09.2010 № 878 “Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів” передбачене звільнення окремих категорій продавців від обов’язкового прийому карток.

Йдеться про суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менш ніж 25 тисяч осіб.