Нинішня влада заговорила про запровадження “продуктових карток”: для чого це потрібно

Ініціативу запровадження “проуктових карток” розглядають в Офісі президента, проце пише Молодий буковинець посилаючись наінформацію офіса президента.

Про це заявив ВВС радник Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.

Експерти вважають, що “продуктові чеки” – цілком реальна альтернатива державному регулюванню цін.

Варіант “продуктових чеків” розглядають через те, що адресна допомога завжди ефективніша, ніж загальне регулювання. Коли держава втручається в роботу ринку лише точково, і бізнес, і бюджет зазнають менших втрат.

“Насамперед мають отримати підтримку найбільш уразливі та незахищені верстви населення. Варіанти будуть розглядатися. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і введення food stamps у системі Дія – так званих “продуктових чеків”, як це практикується у США”, – заявив Устенко.

Він уточнив, що будь-які такі заходи повинні вводитися виключно “за потребою”.

А колишній в.о. міністра економіки (2020 р.) Павло Кухта не виключив, що через подорожчання газу більш ніж у 6 разів на рік, “продуктові чеки” можуть з’явитися вже у 2022 році.

За словами Кухти, серед українських економістів ідею обговорюють вже давно, а 2022-й рік “ідеальний час, щоб нарешті перейти до справи”.

У Центрі економічної стратегії (ЦЕС) теж вважають, що влада настав час діяти. Тим не менш, там пропонують інші можливості знизити ціни на їжу: від запровадження податкових пільг до збільшення соціальних виплат.