У Глибоці відзначили день фізичної культури і спорту

Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «Золотим м’ячем» як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісистів Андрія Медведєва та Еліну Світоліну, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

В 2017 році День фізичної культури і спорту України припадає на 9 вересня.

Спортивна Глибоччина теж гідно відзначила День фізичної культури і спорту. Спортивний майданчик Глибоцької РДЮСШ гостино приймав турнір ветеранів з гандболу (35+), який відбувся за ініціативи управління освіти та Глибоцької РДЮСШ (директор Прокопій Стрільчук). Гостями глибоччан були спортсмени з міста Чернівці. Відрадно, що традиція гандболу у Глибоці продовжується. Організатором і натхненником проведення турніру є перший директор Глибоцької спортивної школи та перший тренер команди з гандболу Олександр Бордун. Сергій Рубанець, колишній вихованець Глибоцької спортивної школи, заохотив до занять гандболом і своїх синів.

У запеклій боротьбі перемогла дружба. По закінченні турніру кращі гравці обох команд були нагороджені грамотами та кубками. Почесною нагородою був нагороджений найстарший гравець ГК «Глибока» 64-річний Ігор Козуб.Також нагороди отримали юні футболісти, які брали участь у Всеукраїнській  Дитячій лізі з футболу (м. Київ) і стали бронзовими призерами.