Як уникнути переохолодження та обмороження

Зниження добової температури сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при нульовій температурі. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. До обмороження більш схильні верхні та нижні кінцівки, а також відкриті ділянки тіла: вуха, щоки та ніс. При обмороженні шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
Саме тому фахівці Служби порятунку радять громадянам дотримуватись елементарних правил, щоб уникнути переохолодження та обмороження:
– Одягайтесь так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Тісне взуття може створювати передумови обмороження.
– Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Рукавиці краще обирати з тканини, що відштовхує воду та не пропускає повітря.
– Не вживайте алкогольних напоїв. Негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження.
– Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду.
– Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню.
Пам’ятайте, у разі появи симптомів обмороження потрібно обов’язково звернутися до лікаря!
Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Пункти обігріву у Чернівецькій області готові до роботи 🙌🏼

📌 У переліку пунктів обігріву 307 обєктів, зі списком можна ознайомитися ТУТ 👉🏼 https://cutt.ly/NjTBhgT
📍Працюють вони у міських поліклініках та лікарнях, центрах первинної медико-санітарної допомоги, фельдшерсько-акушерських пунктах, амбулаторіях, адміністративних будівлях тощо.
📍Також сховатися від морозу можна у пункті пропуску «Порубне – Сірет» та у приміщенні комплексного закладу соціального захисту бездомних осіб при Чернівецькому міському об’єднанні громадян «Народна допомога».
Пункти обігріву розпочнуть роботу у разі погіршення погоди та зниження температури до 10° морозу. Якщо ж стовпчик термометра впаде до -15°С, спеціальні намети розгорнуть також підрозділи ДСНС. Їх, зокрема, розташують на вулиці Ентузіастів у районі кінцевої зупинки маршруту №5 та у парку «Жовтневому».
❄️ За прогнозом Чернівецького обласного центру з гідрометеорології, 16-20 січня температура вночі становитиме 11-16° морозу, а в горах опускатиметься до 20-25° нижче нуля. Удень також термометри показуватимуть 5-12° морозу.
Пункти обігріву покликані запобігти важким наслідкам переохолодження та летальним випадкам під час негоди. Тут зможуть зігрітися усі охочі. За необхідності, їм нададуть медичну допомогу 🙏🏼