16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв’язку

Бажаю всім українським медіа-мовникам – працівникам радіо, телебачення, інтернет-журналістики та медіа-компаній – здорового і чесного конкурентного середовища, оперативності, неупередженості, модернізації технічних можливостей та завжди ексклюзивного контенту. Від цього залежить формування якісної медіа-культури в нашому суспільстві, інтеграції країни в новітні глобальні процеси, а також підвищення рівня інформаційної безпеки нашої держави.

1994 року Укртелерадіокомпанія запропонувала керівництву держави встановити 16 листопада як професійне свято для теле-, радіопрацівників. Саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників радіотелебачення та галузей зв’язку України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку» від 11 листопада 1994 року № 667/94.

Нині до журналістів та працівники сфери радіо долучилися телевізійники, представники інтернет-ЗМІ.

Цей день відзначають і фахівці зв’язку, що забезпечують роботу телефонних мереж і таких важливих на сьогодні мереж Інтернет-зв’язку.