Буковинці можуть отримати податкову знижку до кінця року

Наголошують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

У відомстві роз’яснюють, податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на: навчання,  отримання доступного житла за державними програмами,   оплату допоміжних репродуктивних технологій,  відсотки за іпотечним кредитом, внески на благодійність,  страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя,  пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Буковинцям слід знати, для отримання знижки необхідно:

заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи;

у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2019 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року включно.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами за посиланням https://tax.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-/podatkova-znijka-dlya-fizichnih-osib/.

Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html.

Перелік боржників: борг зі сплати земельного податку та орендної плати перевищив 30,2 млн. грн.

Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та запрошують боржників погасити свої податкові борги.

Серед боржників як платники земельного податку – власники земельних ділянок, власники земельних часток (паїв) та постійні землекористувачі, так і платники орендної плати –  орендарі земель державної та комунальної власності. Не зважаючи на те, що податківці надсилають повідомлення про сплату цього податку та у більшості випадків його незначну суму , багато хто „забуває” розрахуватися з бюджетом.

У податковому відомстві наголошують, що сплачені громадянами майнові податки зараховуються винятково до місцевих бюджетів. Тобто, перераховані громадянами кошти забезпечують реальну фінансову самостійність місцевого самоврядування та використовуються винятково на потреби міст, селищ та сіл і тому закликають терміново погасити заборгованість.

Щоб не опинитися в переліку на примусове стягнення, податківці радять усім боржникам терміново провести звірку та погасити заборгованість. Інформацію з даного питання також можна отримати у відділі по роботі з податковим  боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області за телефоном (0372)54-56-35.

Перелік фізичних осіб, які мають податковий борг із земельного податку та з орендної плати за землю, станом на 01.10.2020 року: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/437739.html