Захисники України, Покрова Присвятої Богородиці, козаки та день заснування УПА. Чому свято 14 жовтня таке важливе для українців?

   14 жовтня в Україні є особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року  у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.

Враховуючи вищезазначене, було запропоновано святкувати 14 жовтня День захисника України, який повинен був замінити радянсько-російське свято – 23 лютого. З 2015 року цей день став святковим вихідним.

  Сьогодні у районному центрі селища Глибока біля пам’ятника «Борцям за волю України» відбувся молебень.

  Отець Роман Грищук, настоятель храму св. Княгини Ольги УПЦ КП відслужив літургію за полеглих воїнів, які відстоювали Незалежність України у різні часи та які на сьогоднішній день захищають цілісність нашої держави на східних рубежах України у боротьбі із російською навалою.

   У святковому молебні взяли участь голова Глибоцької РДА Іван Веклич, голова райради Петро Панчук, представники Глибоцької об’єднаної територіальної громади Олена Бадюк, Юрій Чубрей та гості з громадської організації “ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ТОВАРИСТВО ПОЛІТВ’ЯЗНІВ ТА РЕПРЕСОВАНИХ”.  Очільники району і Глибоцької громади вручили почесні грамоти активістам і патріотам Глибоччини.

    Також сьогодні було урочисто відкрито і освячено оновлені меморіальні дошки героям упівцям, які полягли за нашу Незалежність у визвольних змаганнях під час другої світової війни. До виготовлення пам’ятних дошок долучилися небайдужі мешканці селища, району, а також велику фінансову допомогу надала громадська організація “ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ТОВАРИСТВО ПОЛІТВ’ЯЗНІВ ТА РЕПРЕСОВАНИХ”.

   Разом з меморіальними дошками за ініціативи голови Глибоцької районної ради Петра Панчука було освячено і нововиготовлену дошку загиблим героям Глибоччини у російсько-українській війні.

  На завершення гості поспілкувалися з людиною-легендою, напевне останнім членом  УПА Тітусом Зеленком, який дожив до наших днів (на сьогоднішній день йому 96 років!)

Честь і слава нашим героям !