Декларування: самозайняті особи зобов’язані подати декларацію про майновий стан до 1 липня

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звертає увагу осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську та нотаріальну діяльність, що цьогоріч термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний 2019 рік відтерміновано з 1 травня до 1 липня 2020 року.  Тобто, останній день подання декларації – 30 червня 2020 року.

При цьому, суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору, зазначену в річній податковій декларації платники податків самостійно сплачують до  1 жовтня 2020 року.

Такі зміни до пп. 49.18.4 ПКУ внесено Законом України від 17.03.2020 р. №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

При виплаті зарплати роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ

Наголошують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють,  роботодавці, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників.

Водночас, винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений, або за результатами звірення платника з податковим органом за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.

При цьому, банки виконують покладені на них обов’язки відповідно до Закону №2464 щодо дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску. Зокрема, банки приймають від платників єдиного внеску, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум.

Нагадаємо, відповідно до Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема є підприємства, установи та організації, фізичні особи підприємці, особи, які проводять незалежну професійну діяльність, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону №2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску роботодавцями є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 р. №108/95-ВР «Про оплату праці».

У відомстві наголошують, для платників податків податкова служба підготувала серію відеоуроків, в яких роз’ясненно, як правильно користуватися електронними сервісами.

Відтак, переглянувши п’ятий відеоурок, користувачі зможуть дізнатися, як створити та правильно заповнити в Електронному кабінеті звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску, а також підписати та відправити його до контролюючого органу. Крім того, відео доступне на ютуб-каналі ДПС.

Крім того, інформацію щодо реквізитів рахунків, на які необхідно сплачувати єдиний внесок розміщено на порталі Територіальних органів ДПС у Чернівецькій області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Буковинські платники сплатили до бюджетів понад 1,9 млн грн екологічного податку

У січні – квітні 2020 року до бюджетів всіх рівнів надійшло понад 1,9 млн грн екологічного податку. Порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 0,2 млн гривень.

Довідково: відповідно до п.п. 250.2.1 п. 250.2 ст. 250 ПКУ платники екологічного податку, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення складають Декларації та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують екологічний податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання Декларації – за місцем розміщення стаціонарних джерел.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. № 715.

Оскільки, граничний термін подання податкової декларації з екологічного податку за I квартал п. р. є 12 травня, то сплатити податкові зобов’язання необхідно до 20 травня 2020 року.