Незаконне заволодіння надрами карається законом

Глибоцький районний суд призначив 8 тисяч 500 гривень штрафу громадянину України, який здійснив незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Так, влітку 2019 працівник одного товариств району, являючись машиністом екскаватора марки, в позаробочий час без відома адміністрації товариства, маючи вільний доступ до екскаватора, усвідомлюючи відсутність в нього спеціального дозволу, встановленого законодавством України на проведення видобування корисних копалин загальнодержавного значення та повноважень на проведення цих робіт, за допомогою вищевказаного навантажувача, здійснив незаконне видобування піщано-гравійної суміші, шляхом її забору з русла річки Малий Сірет, що в одному із населених пунктів Глибоцького району та навантаження на вантажні автомобілі в загальній кількості 8 м. куб. для власних потреб.

Обвинувачений у цьому кримінальному провадженні уклав угоду із прокурором, в якій визнав свою провину та погодився виплатити штраф 8500 гривень. Суд затвердив цю угоду, визнав чоловіка винним та призначив йому узгоджений штраф у 8500 гривень.

Перший заступник керівника  Сторожинецької місцевої прокуратури                          Олександр Мельничук