Культура Глибоччини відзначила 156-ту річницю з Дня народження О. Кобилянської форумом літературної творчості молодих авторів «Людина з народу»

26 листопада, у переддень вікопомної дати, до Глибоки з`їхалися поціновувачі художнього слова з різних  районів Буковини, імениті письменники та відомі громадські діячі,  щоб вшанувати славетну краянку своєю творчістю.  Під час урочистого відкриття форуму емоційну тональність всьому заходу надала  колекція одягу від Чернівецького коледжу дизайну та економіки «Епоха Ольги Кобилянської в історичних костюмах», яку майстерно презентувало студентське  модельне агентство «Рута» на чолі з викладачем Мариною Грижук. І Ольга Кобилянська зі своєю посестрою Лесею Українкою, і Чернівецькі франти та панянки кінця 19 – початку 20 століття, що продефілювали залом, дали присутнім відчуття дотику до легенди. Колекцію історичних костюмів для експонування люб’язно надав Чернівецький обласний краєзнавчий музей.

Учасників форуму привітали голова Глибоцької районної ради Петро Панчук, заступник голови райдержадміністрації Ілля Лопудяк, секретар селищної ради Глибоцької ОТГ Олена Бадюк, сільський голова с.Димка Петро Микитюк. Обов`язковою умовою для всіх, хто брав слово під час заходу, було читання улюблених уривків, афоризмів із творчої спадщини Кобилянської. Таким чином організатори домоглися популяризації не лише брендового імені письменниці, але й її і нині актуального слова. Чого варта лише в  реаліях сьогодення цитата із повісті «Земля», яку виголосив на форумі Петро Панчук: «Земля – важка річ. Кров`ю пахне».

Поважне журі на чолі з головою Чернівецького обласного об`єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Остапом Савчуком та у складі поважних просвітян Марії Пелех, Тамари Мінченко, Василя Васкана, голови організації письменників Буковини Василя Джурана визначало кращих у номінаціях «Поезія. Діти.», «Поезія. Дорослі.», «Проза», «Співана поезія».  Так, дипломи переможців додому повезли учасники із Кіцманьщини –  Яна Николайчук, Сторожинеччини – Оксана Нагорська, Наталія Корнута, Ігор Мисько, Хотинщини – Любов Жалоба, Кельменеччини – Валентин Волощук, Богдан Грубий, Глибоччини – Марія Маріщак та Марія Голунга.

Мистецьку насолоду для ока і душі подарували присутнім учні Глибоцької гімназії та Глибоцького ліцею, які разом з вихованками районного будинку творчості та дозвілля Софією Верхоляк та Еммою Лопуляк  виконали вірш-флешмоб «Я кровинка твоя, мій краю» автора Олени Рєпіної. Учениця Глибоцької гімназії Цікул Богдана, яку на конкурс делегувала вчитель Юлія Коваль,   здобула І місце у номінації «Поезія. Діти».

Свої вірші-посвяти О. Кобилянській читали директор районного метод центру Олеся Намака, поет-композитор, завідувач бібліотеки с. Коровія Руслан Назаришин,  пісню на слова Марії Козуб виконала автор-виконавець Галина Семенюк-Сисолєтіна.

Друга частина форуму відбулася в музеї-садибі О.Кобилянської в с.Димка. Учасники поклали квіти до пам’ятника славетній Буковинці, запустили в небо голубів, як символ крилатості письменницького слова. Таку можливість надав усім голова ГО «Федерація професійних голубівників Глибоччини» Степан Безушко. Хранитель історії родини Кобилянських в с.Димка, молодший науковий співробітник музею Януш Дан ознайомив учасників форуму із історією написання авторкою  першого твору по переїзді до Димки – «Людина з народу», друга назва якого – «Голубка і Дуб».  Ян Диметерович наголосив, що в цьому контексті голуби, яких сьогодні запустили в небо учасники заходу, дуже органічно вплелися у загальну мозаїку святкування.

Всім учасникам подарував фото на згадку наш медіа-партнер Петро Митранюк – «Глибока-інфо».

Довідково: Літературний форум-фестиваль «Людина з народу» було започатковано відділом культури і туризму Глибоцької РДА у 2018 році з нагоди відзначення ювілею – 155-річчя з Дня народження письменниці. Такий  захід задумано як творчу платформу для авторів, які шукають свою стежину у лабіринтах літературної творчості, які прагнуть ділитися своїм словом і хочуть розширити коло читачів, автори, які ще не видали жодної або лише одну збірку, але мають чим поділитися зі світом.

Цього річ до організації форуму долучилося Чернівецьке обласне об`єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», забезпечивши можливість надрукування творів авторів-переможців у журналі «Буковинська ластівка», літературно-мистецькому часописі «Буковина», Всеукраїнській газеті «Слово Просвіти» тощо. Авторів Глибоцького району надрукує крайовий часопис «Новий день».

Начальник відділу культури і туризму Олена Рєпіна